Filmleri 21, Kendisi 17 Kez Oscar’a Aday Olmuştu Şimdi de Onur Ödülü Alacak

Amerikalı usta oyuncu 17 kez Oscar ödüllerine adaylığıyla rekor kırmış; üçünü kazanmıştı. “Oscar’ın Altın Kızı” 74 yaşındaki başarılı oyuncu Meryl Streep, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Onur Ödülü’nü alacak.

FİLMLERİ 21, KENDİSİ 17 KEZ OSCAR’A ADAY

Oyunculuk kariyeri boyunca elliyi aşkın filmde rol aldı. 17 rolüyle Oscar adayıydı. Filmlerin 21’i Oscar için yarıştı. Sophie’nin Seçimi, Demir Leydi, Julie and Julia ve Mamma Mia gibi filmlerle tanınan usta oyuncu Meryl Streep’e bir ödül de Cannes Film Festivali’nden gelecek. En son 1989’da Evil Angels a Cry in the Dark filmiyle Cannes Film Festivaline katılan Streep, ödülünü festivalin açılış gecesinde alacak.

EBRU CEYLAN JÜRİ KOLTUĞUNDA OLACAK

Festivali bu yıl, 14-25 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Jüri başkanlığını Barbie filminin yönetmeni Greta Gerwig’in üstlenecek. Lily Gladstone, Eva Green, Nadine Labaki, Juan Antonio Bayona, Pierfrancisco Favino, Kore-eda Hirokazu ve Omar Sy jüri üyeliğini üstleneceği festivalde bir jüri koltuğu da Ebru Ceylan için ayrıldı. Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu filminin senaristi Ebru Ceylan da festival jürilerinden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir