Erdoğan’ın LGBTİ+’ları Yine Hedefine AldıHedefi Doğum Oranlarındaki Düşüş

Geçtiğimiz günlerde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hazırladığı Eylem Planı tanıtımında LGBTİ+’ları hedef alan Bakan Mahinur Göktaş’ın ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da LGBTİ+’ları hedef aldı.

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Erdoğan, “LGBT dayatması”, “cinsiyetsizleştirme politikaları” ifadeleriyle doğum oranlarındaki düşüşü LGBTİ+’lar ile ilişkilendirdi.

LGBTİ+’ların varlığının faşizmi dahi arattığını ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Toplumun temel direği olan aile kurumunun önemini daha iyi anladığımız günlerden geçiyoruz. Aile müessesesi bir bütün olarak tarihinin en çetin sınavını veriyor, en ağır saldırılara maruz kalıyor.”

“Cinsiyetsizleştirme politikaları insan neslini ve fıtratını tehdit eder boyutlara ulaştı. LGBT dayatması, faşizmi dahi aratır bir zorbalığa, baskıya ve toplumu yozlaştırma aracına dönüştü.

Ekonomik zorluklardan şehirleşmeye, bireyselleşmeden değişen algılara kadar çok farklı alanlarda ailenin ciddi sıkıntılarla yüzleştiğini görüyoruz. Yakın zaman önce açıklanan 2023 yılı doğum istatistikleri bu tehditlerden ülkemizin de azade olmadığını göstermiştir.

Uzun bir süredir muhalefetten gelen eleştirilere rağmen aile meselesinin önemine her vesileyle dikkat çekiyorduk. Son veriler bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koymuştur. Azalan doğum oranları ülkemizde alarm veriyor. Bu konuda yeni uygulamaları devreye alacağız.”

AİLE BAKANI’NIN DA HEDEFİNDEYDİ

Söz konusu Eylem Planı, “aileyi tehdit eden zararlı akımlar” ifadesiyle LGBTİ+’ları hedef alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş da Eylem Planı’nın tanıtımında LGBTİ+’ları hedef alarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Tüm aile bireylerini tehdit eden zararlı akım ve alışkanlıklar aile yapısını ve değerlerini önemli ölçüde etkiliyor. Küresel ölçüde yürütülen dayatmalarla aile yapısı tahrip ediliyor. Bu kapsamda aileleri ve aile bireylerini tehdit eden her türlü şiddet, zararlı akım ve alışkanlıklara yönelik tedbirleri de hayata geçirmeyi hedefliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir